W niedzielę 25 czerwca 2023 roku miała miejsce doroczna uroczystość Intronizacji nowego Króla Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Toruniu oraz wręczenie nagród w Turnieju Świętojańskim. Zmagania strzeleckie odbyły się w siedzibie Bractwa w Forcie im. Jeremiego Wiśniowieckiego. W tym roku uroczystości brackie zbiegły się z zakończeniem 43 Międzynarodowego Zjazdu Miast Nowej Hanzy. Barwna parada uczestników Zjazdu wraz z Bractwem i gośćmi przemaszerowała z Rynku Nowomiejskiego na Rynek Staromiejski.

         Na scenie przed Ratuszem Staromiejskim Prezes Bractwa Leszek Polak przybliżył zebranym historię i tradycje Bractwa, a następnie rozpoczął uroczystości intronizacji nowego Króla toruńskiego Bractwa, którym został Józef Jarosz. Insygnium władzy, tj. łańcuchem królewskim udekorował go Prezydent miasta Michał Zaleski.

         Zwycięzcami w konkurencjach strzeleckich zostali: do tarcz Robert Fałek z KBS Solec Kujawski, Kazimierz Cieszkowski z KBS Toruń, Paweł Szczepanowski z KBS Toruń, Aldona Sambor - Sochaczewska z KBS Chojnice i w strzelaniu do kura Adam Łabuda z KBS Kościerzyna.

         Na zakończenie uroczystości orszak udał się pod pomnik Mikołaja Kopernika, gdzie Król wraz z Pierwszą damą Darią Zielińską złożyli kwiaty.