W dniu 25 maja 2021 roku w Skarszewach odbyły się trzy ważne wydarzenia.

         Od południa obradowało Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Okręgu Pomorskiego Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP i wybrało nowy zarząd w składzie:

Prezes Zarządu Lech Magnuszewski z KBS Starogard Gdański,

V-ce Prezes Józef Jarosz z KBS Toruń,

V-ce Prezes Grzegorz Orłowski z KBS Chojnice,

Sekretarz Piotr Czapiewski z KBS Tczew,

Skarbnik Arkadiusz Muller z SKB Skarszewy,

Strzelmistrz Krzysztof Tyda z KBS Starogard Gdański,

Marszałek Tomasz Klas z KBS Wejherowo.

         Po południu proklamowano w kościele pod wezwaniem św. Michała Archanioła nowego, XXV Króla Okręgu Pomorskiego Zjednoczenia KBS RP brata Piotra Karbowskiego z KBS Wejherowo i I-go Rycerza Tadeusza Cysewskiego z KBS Brusy, oraz II-go Rycerza Dariusza Krasińskiego z KBS Wejherowo.

         Wieczorem podsumowano wyniki II Grand Prix Okręgu Pomorskiego Zjednoczenia KBS RP, które odbywało się z pandemicznymi przerwami

w 2020 roku. Indywidualnie kolejne, najwyższe miejsca zajęli: Piotr Czapiewski z KBS Tczew, Adam Łabuda z KBS Kościerzyna, Zbigniew Lemiech z KBS Wejherowo, Jarosław Czyżewski z KBS Starogard Gdański, Krzysztof Tyda z KBS Starogard Gdański i Arkadiusz Muller z SBK w Skarszewach. Zwyciężyła Drużyna z KBS Kościerzyna przed drużyną z KBS Starogard Gdański i KBS Wejherowo.

         Bardzo duży szacunek i ogromne pochwały za kompleksową organizację i obfity bufet kierujemy do Skarszewskiego Bractwa Kurkowego.