1[24].jpg

2022 07 21 ZARZĄD OKRĘGU

         W dniu 21 lipca 2022 roku w siedzibie starogardzkiego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego przy ulicy Brackiej 1 odbyły się obrady Zarządu Okręgu Pomorskiego Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP z udziałem zaproszonych Zarządów Bractw.

         Po przywitaniu przybyłych, spotkanie jako gospodarz miejsca, otworzył Prezes KBS w Starogardzkie Zbigniew Bona i następnie przekazał dalsze jego prowadzenie Prezesowi Okręgu Pomorskiego Lechowi Magnuszewskiemu.

         Po rozdaniu pisemnych materiałów Prezes zapoznał zebranych ze sprawami bieżącymi. Przedstawił nowego Hetmana Bractwa z Włocławka Wojciecha Zyglewskiego, zreferował ostatnie postanowienia Zarządu Krajowego ZKBS RP i bardzo szczegółowo omówił plan uroczystości obchodów 100 – lecia ZKBS RP w dniu 13 sierpnia 2022 roku w Poznaniu. Poddał pod dyskusję organizację ewentualnego wspólnego wyjazdu bractw autobusem i zwrócił uwagę na elementy i detale, które będą świadczyć o godnym reprezentowaniu naszego Okręgu. Następnie były omawiane podobne elementy wyjazdu i program Europejskich Spotkań Historycznych Strzelców w Deinze w dniach 19 – 21 sierpnia 2022 roku.

         Na zakończenie miłym akcentem były składane życzenia urodzinowe i dwukrotne odśpiewanie „Sto lat...”  solenizantom: jutrzejszemu Lechowi Magnuszewskiemu i pojutrzejszemu Jarosławowi Czyżewskiemu.

Czytaj więcej →
1.1[1].jpg

WALNE ZEBRANIE DELEGATÓW OKRĘGU POMORSKIEGO

   W dniu 25 maja 2021 roku w Skarszewach odbyły się trzy ważne wydarzenia.

         Od południa obradowało Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Okręgu Pomorskiego Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP i wybrało nowy zarząd w składzie:

Prezes Zarządu Lech Magnuszewski z KBS Starogard Gdański,

V-ce Prezes Józef Jarosz z KBS Toruń,

V-ce Prezes Grzegorz Orłowski z KBS Chojnice,

Sekretarz Piotr Czapiewski z KBS Tczew,

Skarbnik Arkadiusz Muller z SKB Skarszewy,

Strzelmistrz Krzysztof Tyda z KBS Starogard Gdański,

Marszałek Tomasz Klas z KBS Wejherowo.

         Po południu proklamowano w kościele pod wezwaniem św. Michała Archanioła nowego, XXV Króla Okręgu Pomorskiego Zjednoczenia KBS RP brata Piotra Karbowskiego z KBS Wejherowo i I-go Rycerza Tadeusza Cysewskiego z KBS Brusy, oraz II-go Rycerza Dariusza Krasińskiego z KBS Wejherowo.

         Wieczorem podsumowano wyniki II Grand Prix Okręgu Pomorskiego Zjednoczenia KBS RP, które odbywało się z pandemicznymi przerwami

w 2020 roku. Indywidualnie kolejne, najwyższe miejsca zajęli: Piotr Czapiewski z KBS Tczew, Adam Łabuda z KBS Kościerzyna, Zbigniew Lemiech z KBS Wejherowo, Jarosław Czyżewski z KBS Starogard Gdański, Krzysztof Tyda z KBS Starogard Gdański i Arkadiusz Muller z SBK w Skarszewach. Zwyciężyła Drużyna z KBS Kościerzyna przed drużyną z KBS Starogard Gdański i KBS Wejherowo.

         Bardzo duży szacunek i ogromne pochwały za kompleksową organizację i obfity bufet kierujemy do Skarszewskiego Bractwa Kurkowego.

Czytaj więcej →
2020_01_04_LOGO_25_LECIA.jpg

INTRONIZACJA KRÓLA OKRĘGU

INTRONIZACJA KRÓLA OKRĘGU POMORSKIEGO I WRĘCZENIE NAGROD GRAND PRIX 2019 OKRĘGU

Czytaj więcej →

Reprezentacja Okręgu Pomorskiego w dniach 26-28 lipca 2019r uczestniczyła i reprezentowała godnie Okręg Pomorski w zawodach Strzeleckich organizowanych w Tarnowie Podgórnym

Reprezentacja Okręgu Pomorskiego w składzie Piotr Czapiewski KBS Tczew Krzysztof Tyda KBS Starogard Gdański, Arkadiusz Müller SBK Skarszewy w dniach 26-28 lipca 2019r uczestniczyła i reprezentowała godnie Okręg Pomorski w zawodach Strzeleckich organizowanych w Tarnowie Podgórnym.

Czytaj więcej →
009.jpg

Strzelanie o Łańcuch Herbowy Miasta Kościerzyna

Strzelanie o Łańcuch Herbowy Miasta Kościerzyna

7 lipca na terenie Centrum Kultury Kaszubskiej ”Strzelnica” w Kościerzynie  Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Kościerzynie już po raz dwunasty organizowało Strzelanie o Łańcuch Herbowy Miasta Kościerzyna.

Czytaj więcej →
079.jpg

XXIII Turniej o Złoty i Srebrne Pierścienie Świętej Katarzyny

XXIII Turniej o Złoty i Srebrne Pierścienie Świętej Katarzyny zakończony. Odbył się w dniu 15 czerwca 2019 roku w Starogardzie Gdańskim.

Czytaj więcej →